3 miejsce na podium Szymona na 5 km w 60. Biegu Republiki Ostrowskiej - krótkie podsumowanie

24 października 2023

Mój podopieczny Szymon Winiarski stanął na 3 miejscu podium w 60. Biegu Republiki Ostrowskiej na dystansie 5 km zyskując wynik 17:27 (w tym roku pobiegł 5 km prawie minutę szybciej).

Szymon to młody zawodnik, który bazuje głównie na szybkości. Szybkość to jego najsilniejsza cecha, a wytrzymałość to jego słabsza strona. Dystans 5 kilometrów nie wybacza, tam musi być porządna wytrzymałość. Jeszcze musi dojrzeć do porządnych wyników. Ambicje ma duże, ale musi zdać sobie sprawę, że cierpliwość w bieganiu długodystansowym to podstawa w sukcesie. Jeszcze nie raz będzie o nim głośno w lokalnych biegach, w sumie już jest. Co start podium... Obecnie skupiamy się na podbiciu formy na 11 listopada. Ja wiem jak go wytrenować, a on pozwala mi na prowadzenie się wg. moich wskazówek. Naszym głównym ograniczeniem jest ilość jednostek treningowych jakie Szymon realizuje w tygodniu. Niestety przy 4 treningach ciężko będzie nam walczyć o bardzo dobre wyniki. To jest pewien etap, który musimy przetrwać, wspólnie. Teraz na zawodach trzeba pokazywać jaja i dawać z siebie 100 %, tego go muszę nauczyć, bo na treningach jest bardzo mocny i dobrze znosi zadane jednostki treningowe. Ale liczy się wynik z zawodów, nie z treningów. Popracujemy nad tym.

Współpraca/plany treningowe: marcinwitkowski1985@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram