41. Bieg Krotosa obszerna relacja z biegu Witkowski Running Team + wyniki i fotki

30 maja 2022

41. Bieg Krotosa przeszedł do historii. Moja drużyna WITKOWSKI RUNNING TEAM pokazała, że pod względem najszybszych biegaczy długodystansowych w Krotoszynie jest na ten rok najlepsza. Ciężko pracujemy co tydzień na treningach grupowych, aby forma na zawody była jak najwyższa. Każdy z drużyny to nasz zawodnik lub zawodnik, który trenuje indywidualnie ale i tak jest częścią naszej drużyny. Od początku zapisów na bieg Krotosa obraliśmy za cel wygranie klasyfikacji drużynowej i się udało - po prostu to zrobiliśmy. Moment, w którym się dowiedzieliśmy, że wygraliśmy był jedną z najpiękniejszych chwil naszej historii biegowej #witkowskirunningteam. To co tworzymy już zawsze zostanie w historii, a chciałbym dodać, że wszystko zaczęło się rozwijać od momentu przyjścia Szymona, który zapoczątkował otwarte sesje biegania. Początkowo treningi odbywały się na Kołłątaju (bieżnia 300m) oraz w lesie. Od początku 2022 roku udało nam się uzyskać dostęp do pięknego obiektu przy ul. Sportowej, który jest dumą Krotoszyna - nowy stadion lekkoatletyczny z bieżnią 400m (atesty pzla). Wielu biegaczy i biegaczek pierwsze kroki stawiało właśnie z nami, którzy wczoraj startowali w naszej drużynie, a wczoraj radość na twarzach teamu, który wiwatował zwycięstwo było jednym z najlepszych momentów naszej biegowej historii.

A więc 29 maj... nadszedł długo wyczekiwany dzień... Pogodna idealna na szybkie bieganie. Jak zawsze, wszystko mieliśmy zaplanowane: godz. 10:10 (15 min truchtu), następnie Szymon poprowadził rozgrzewkę przed startową specjalnie pod 10 km, ponieważ sam startował, więc wszystko się idealnie wpasowało. Po rozgrzewce, która składała się z ćwiczeń dynamicznych oraz statycznych udaliśmy się na stadion wykonać 4 x 100m rytmy, aby dogrzać ostatecznie organizm. Cały proces zakończył się ok. godz. 10:45 po czym zostało 15 min na spokojnie oczekiwanie na sygnał startowy, który był hasłem "START" powiedzianym przez spikera. Każdy przygotował się mentalnie na wysiłek i z godz. 11:00 ruszyliśmy okrążając stadion, a następnie wybieliśmy na ulicy naszego pięknego miasta. Trasa fantastycznie odmierzona i oznaczona co kilometr. Przebieg trasy prowadził przez malowniczy rynek i główne ulice. Momentami występowały podbiegi, ale na plus jest to, że po nich można było się rozpędzić na długich zbiegach bądź długich prostych. Meta była zlokalizowana w tym samym miejscu co start, czyli na stadionie, a ostatnie metry dyszki można było przypieczętować ostrym finiszem, który ułatwiał tartan.

Po ukończeniu przez wszystkich uczestników wyścigu udaliśmy się całą drużyną na wspólne pamiątkowe zdjęcie podczas którego dowiedzieliśmy się o wygranej klasyfikacji drużynowej.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkich moim zawodnikom oraz uczestnikom biegu Krotosa za atmosferę, którą stworzyliście wczoraj. Było fantastycznie, Bieg Krotosa to zawsze najważniejsza impreza w powiecie KROTOSZYŃSKIM i niech tak zostanie.

WYNIKI MOJEJ DRUŻYNY

Bartosz Pawlaczyk - 35'45"

Tomasz Owczarek - 35'56"

Szymon Winiarski - 36'23" - życiówka💥💥💥

Marcin Witkowski - 37'42"

Jakub Owczarek - 39'57" - życiówka 💥💥💥

Rafał Poźniak - 41'04" - życiówka 💥💥💥

Szymon Okrutnik - 41'16" - życiówka 💥💥💥

- Rafal Grzelak - 41'49"

Bartłomiej Białek - 43'11"- życiówka 💥💥💥

Mateusz Leciejewski - 43'16" - życiówka 💥💥💥

Przemo Nw - 45'30"

Paweł Kaczmarek - 46'37" - życiówka 💥💥💥 poprawiona o ponad 6 minut

Mateusz Szczepański - 46'45" - życiówka trasy 💥💥💥

Konrad Condor Grzesiak - 47'01" - życiówka 💥💥💥

Ryszard Mierzejewski - 47'05" - życiówka 💥💥💥

Tomasz Łapawa 48'03" - życiówka 💥💥💥

Nikodem Wróbel -49'20"- po chorobie-

Elżbieta Gruszczyńska - 50'03"-

Marta Chytrowska - 50'17" - życiówka 💥💥💥-

Agnieszka Kaczmarek - 51'15" - życiówka 💥💥💥-

Jacek Zawodny - 51'41" - po chorobie-

Katarzyna Kaczmarek - 54'22" - życiówka 💥💥💥 o ponad 7 minut

Małgosia Kołodziej - Czajka - 53'42" - życiówka 💥💥💥

Michał Bigos - 65'12" - debiut

Monika Kwiatkowska 69'14

"To jest pasja to co nas trzyma..."

Współpraca dla biegaczy: marcinwitkowski1985@gmail.com

Współpraca dla biegaczy: marcinwitkowski1985@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram