Interpretacja pojęć - słownik

2 marca 2024

TEMAT PORADNIKA: Interpretacja pojęć - słownik

Rytmy - szybkie, żwawe przebieżki, ale nie na 100 % - biegamy na około 80 %. Wykonujemy je na dystansie przeważnie 100 metrów (niekoniecznie odmierzamy dokładnie co do metra). Najlepiej wykonywać je na naturalnej nawierzchni.

Podbiegi - Odcinki na zadanej długości. Odmierzamy krokami lub zegarkiem (nie musi być co do metra). Obowiązkowo naturalna nawierzchnia pod lekką górkę. Podbiegi mają być dynamiczne, nie mogą zamulać.

Bieg ciągły - Określam to jako bieg w drugim zakresie wg. mojej metodyki treningu. Zawsze zadaje konkretne tempo. Są różne możliwości wykonywania tego treningu. Można wykonywać na stadionie z pomocą stopera w zegarku lub na pętli. Warto pamiętać, aby podczas złych warunków pogodowych brać poprawkę na zadane tempo.

Lekki bieg - Swobodne, luźne wybieganie ciągiem w wolnym i komfortowym tempie. Przeważnie zadaję to jako forma jednostki regeracyjnej. Nigdy nie przyśpieszamy na tym treningu, bo się "dobrze biegnie".

Sprawność - Klasyczną formą treningu jest 30 powtórzeń na długości ok. 30 metrów. Wykonujemy ćwiczenia w różnej formie zaczynając od góry - wymachy, krażenia ramion, kończąc na SKIPIE A co trzeci krok lub skipie C co trzeci krok.
Przykładowy trening sprawności link do youtube: https://www.youtube.com/watch?v=NUtRFIzXgUI&t=150s

Trening uzupełniający - Forma treningu polegająca na rozciąganiu, rolowaniu oraz wykonywaniu ćwiczeń m.in na gumach oporowych oraz z własnym ciężarem ciała.

W razie jakichkolwiek niejasnośći zapraszam do pytań w wiadomości prywatnej

marcinwitkowski1985@gmail.com

WITKOWSKI RUNNING TEAM

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram