Jeżeli robisz to co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to co trudne, Twoje życie będzie łatwe

28 marca 2024

Przeczytałem w internecie tekst, który dał mi dużo do myślenia i chciałym się z Wami tym podzielić.

"Jeżeli robisz to co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to co trudne, Twoje życie będzie łatwe."

W obecnych czasach nastała moda wśród ludzi, że wszystko wszystkim się po prostu należy. Każdy ma mieć równe prawa, każdy ma być równo traktowany, nieważne co kto nawywijał w życiu, każdemu ma się należeć równo. Ludzie, którzy ciężko pracują nad samym sobą i wiele czasu poświęcają nad budowaniem zdrowej formy sportowej słyszą często teksty m.in wśród ludzi w pracy "siłownie to ja mam w pracy" albo "biegam to ja po domu jak sprzątam" a zaś jest płacz i zgrzytanie, że boli kręgosłup, że siada psychika jak nie ma się żadnej odskoczni od życia. Takim ludziom niestety mentalności się nie zmieni, ale można zrobić coś innego. Spróbujcie zrobić dobry uczynek w swoim życiu i nakłońcie chociaż jedną osobę, chociaż raz w swoim życiu do aktywności sportowej. Może takich ludzi nie nauczono, może nikt im nie pokazał, że tak można. Ludzie, którzy dbają o aktywność sportową są o wiele mniej narażeni na różne choroby XXI wieku i to im należy się zdrowie, bo coś ze sobą robią, chociaż próbują, a nie czekają, aż sie zestażeją za szybko o 10-20 lat.

Dlatego zawsze miałem i będę miał szacunek do każdego biegacza, który biega nawet i po 7 min/km czy to dużo szybciej, nieważne. Ważne, że robią coś ze sobą i robią to z pełną świadomościa.

Życzę Wam dużo systematyczności w treningach, czas ruszyć tyłki z domów i już koniec wymówek, że za zimno 🙂

Współpraca/plany treningowe: marcinwitkowski1985@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram