Kenijka na dopingu - Półmaraton Poznań 2021!!!

17 stycznia 2022

Od 13. PKO Poznań Półmaraton minął kawałek czasu, lecz na efekt badań antydopingowych trzeba zawsze trochę czekać. No i opłaciło się czekanie, ponieważ zawodniczka, która zwyciężyła klasyfikację OPEN kobiet została złapana na niedopuszczonych przez WADA substancjach w organizmie.

Dziś na swojej stronie facebook Poznań Maraton poinformował:

"Informujemy, że w dniu 22.12.2021 r. nastąpiło otwarcie dokumentacji badań antydopingowych przeprowadzonych podczas 13. PKO Poznań Półmaratonu. Wyniki badań próbki A należącej do GICHA TABITA (KEN) wykazały obecność środków dopingowych zabronionych zgodnie z obowiązującą “Listą Zabronioną WADA”.
Zawodniczka zrezygnowała z prawa do padania próbki B. Tym samym wynik badania próbki A został uznany za ważny, a Organizator – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji dyskwalifikuje zawodniczkę. Zwyciężczynią 13. PKO Poznań Półmaratonu w klasyfikacji generalnej kobiet z wynikiem 1:09:18 zostaje KAROLINA NADOLSKA (POL). Warto dodać, że osiągnięty na mecie wynik Karoliny jest aktualnym rekordem Polski w półmaratonie, który został ratyfikowany kilka dni temu przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Najgorszym faktem dla nas - kibiców polskich biegów długodystanswowych jest to, że Karolina Nadolska przybiegła na drugiej pozycji, a mogłaby być na najwyższym stopniu podium, już wtedy. Nikt jej nie zwróci smaku otarcia się o pierwsze miejsce. Warto dodać, że podczas tego biegu Karolina Nadolska pobiegła po rekord polski kobiet w półmaratonie 1:09:18.