NOWE rekordy naszego Teamu 50 lat+

9 lipca 2022

fot. Maciej Knast - Poznań

Uprawianie sportu w każym wieku jest fantastycznym zjawiskiem w funkcjonowaniu ludzkim. Oprócz korzyści zdrowotnych mamy możliwość testowania własnych możliwości siły charakteru. Mówią, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce... możliwe, że jest to prawdą, lecz trzeba by spytać ludzi, którzy już są na tym etapie. Mi jeszcze trochę brakuje, haha. Pierwszego lutego dodałem obszerny artykuł o bieganiu 50+. Według mnie świetna dawka wiedzy, która może zmotywować wielu wahających się do trenowania biegania.

Link: Bieganie 50+ - co musisz wiedzieć: https://witkowskirunning.pl/bieganie-50-co-musisz-wiedziec/

Chciałbym Wam pokazać wyniki moich podopiecznych 50+ lat, których prowadzę. Warto zaznaczyć, że jest kilka zasad, których nie należy łamać w trenowaniu biegania w tym wieku. Należy dbać o swoje zdrowie, bo łatwo jest wyeksploatować się, a organizm regeneruje się tak szybko w tym wieku.

1000 M - 3'10"
5 km - 17'17"
10 km - 35'12"
Półmaraton - 1:19:35
Maraton - 02:57:35

Wielu młodszych zawodników nie jest w stanie się zbliżyć do takich wyników, ale uwaga! Tylko w obecnym momencie. Z wiekiem rozwija się wytrzymałość. Także nie martwcie się, wszystko przed Wami 😉 Przede wszystkim mądry i spokojny trening to klucz do sukcesów.

Współpraca wraz z planem treningowym: marcinwitkowski1985@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram