TEST! Dwa zegarki vs pomiar pulsu, dystansu

26 lipca 2022

18 października 2020 roku mój podopieczny Szymon Winiarski wykonał test.

Test polegał na założeniu dwóch zegarków: Polar m400 na lewej ręce oraz oryginalny pasek HR 7 również marki polar na klatce piersiowej oraz zegarek Polar m430 na prawej ręce.

Postanowił pokonać tą samą trasę i wystartował obydwa zegarki w miarę możliwości w tym samym momencie oraz zatrzymał je z dwusekundową różnicą.

Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach. A o wnioskach napiszę na samym dole.

Jak łatwo możecie zauważyć tętno średnie jest identyczne, lecz dystans przebyty różni się o 160 m. Wszystko wychodzi finalnie super, lecz wykres tętna z pomiaru tętna z nadgarstka przy polar m430 niestety ma sporo odchyłych to znaczy, że zegarek źle odczytywał tętno w danym momencie. Ale i pomiar z klatki piersiowej zrobił kilka figli i nagle wyskoczyło jakieś dziwne tętno 190 uderzeń na minutę. Nie przyśpieszałem tym momencie ani nie zwalniałem, dziwne. Niestety średnie tempo jest również inne u polar m400 wynosiło 5'21"/km a w polar m430 5'17"/km (chyba lepiej dla użytkownika co nie? hehe)

Finalnie pomiary tętna wyszły identyczne, jeśli patrzyłoby się na średnie tętno. Pomiar dystansu niestety się różni jak i średnie tempo.

Cóż... ta technologia nie jest idealna. A Ty co o tym sądzisz?


Specjalizuję się w treningu średnio i długodystansowym biegaczy kontakt: marcinwitkowski1985@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram