TOP 3 sklepy z butami do biegania wg. mojej opini

17 lutego 2022

Obuwie jest potrzebne biegaczowi tak kowalowi młot, czyli niezbędne. Odpowiedni dobór obuwia do określonej jednostki treningowej jest również bardzo ważnym elementem dla zaawansowanych biegaczy. Dla mniej zaawansowanych również jest ważne, lecz nie w takim stopniu. Nie należy też oddawać się wszystkim artykułom i chwytom marketingowym o tym, że buty muszą mieć mega amortyzacje inaczej będziesz kaleką... nie jest to prawda. Praktycznie jest tak, że im cięższy biegacz tym bardziej obciąża swoje stawy i układ kostny. Ale przy odpowiednim treningu uzupełniającym i odpowiednio dobranych butach będzie dobrze. Każdy zaczynał od prostego modelu z bardzo małą amoryzacją... i co dało się biegać? Dało. Ale z czasem należy zaopatrzyć się w coś co pozwoli biegać nam przez długie lata. Należy pamiętać, że obuwie biegowe również się zużywa i co jakiś czas (lata) należy wymienić na nowszy model lub inny.

PS może któryś z tych sklepów skusi się na współpracę aaa... sory zapomniałem ja jestem zbyt szczery 😀 A tak serio nie mam fejmu ^^

No to lecimy.

1. sklepbiegacza.pl

Według mnie najlepszy sklep z butami do biegania pod względem wyboru, kolorystyki oraz nowości jakie wchodzą na rynek. Oni zawsze mają nowe modele. Bardzo szybka wysyłka i łatwy kontakt. Fajną opcją jest zbieranie punktów, które zaś można wymienić na złotówki. Nigdy się nie zawiodłem, polecam.

O nas - sklepbiegacza.pl

2. decathlon.pl

Decathlon raczej słynie z tanich i dobrych ubrań do biegania, lecz buty mają również całkiem spoko. Adam Czerwiński z nimi współpracował (nie wiem czy jeszcze) i biegał wszystko na ich butach na najwyższej klasy światowych mitingach - jako pacemaker. To znaczy, że można. Sam właśnie planuję zakup startówek z ich marki i zobaczymy co z tego będzie, ale po przeczytaniu opini na internetach jestem dobrej myśli i ludzie raczej sobie chwalą markę Kiprun. Mają też trochę acisca i innych marek ale nie dużo.

3. studio-sport.pl

Bardzo przejrzysta strona, która ma podzielona na kategorie obuwia do biegania na: treningowe, startowe, teren i teren mieszany. Brooksy, mizuno, hoka spory wybór.

Współpraca: marcinwitkowski@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram