Złamane 3 godz. w maratonie- miesiąc z treningu zawodnika

23 grudnia 2021

Ostatnio napisałem o miesiącu zawodnika, który złamał 40 min na 10 km. W tym artykule napiszę o miesiącu zawodnika, który złamał 3 godziny w maratonie.

Jak każdy z Was wie maraton jest ciężkim dystansem do zniesienia psychicznie, ponieważ samo przygotowanie do niego wymaga od zawodnika sporego kilometrażu, który wiąże się z długimi treningami. Ale tutaj Was zaskoczę. Trening pod maraton wcale nie musi być nudny i taki właściwie nie powinien być. Jasne - określony kilometraż musi być zrobiony, ale można bardzo fajnie urozmaicić ten trening. Poniżej zobaczycie jak wygląda już typowa robota z miesiące startowego, lecz cały okres przygotowawczy składa się z wielu cykli treningowych, które mają określony cel w uzyskaniu efektu treningowego. Wy zobaczycie samą śmietankę i okres luzu.Najwcześniej można zacząć myślec o maratonie dopiero po jednym pełnym sezonie, a najlepiej dwóch od rozpoczęcia przygody z bieganiem.

Chciałbym tutaj stanowczo zaznaczyć - maraton jest nie dla każdego! Wielu z Was ma świetne predyspozycje do bieganie max 5 km,a z kolei inni z Was do max 10 km, a jeszcze inni świetnie sprawdzą się i na 10 km i w maratonie. Naprawdę, każdy z zawodników jest inny i do każdego trzeba indywidualnie podejść. Przykładowo: mój zawodnik Szymon Winiarski nigdy nie będzie maratończykiem i on świetnie o tym wie oraz ja też mu to mówiłem, po prostu ma predyspozycje do krótszych dystansów, ale za to biega bardzo szybko. Pogódz się z tym, jeśli myślisz o bieganiu na miarę swoich możliwości na danym dystansie wykorzystując maksymalnie swój potencjał!Długofalowe planowanie swojego treningu biegowego daje najlepszy efekt w treningu maratońskim.

Jesteś ciekawy jak wygląda miesiąc przed startem maratońskim poniżej 3 godzin?

Oto miesięczny plan treningowy zawodnika, który ma świetnie predyspozycje do biegania długich dystansów, w których łączy szybkość i wytrzymałość.

UWAGA!
Poniższy plan treningowy jest dopasowany do indywidualnych predyspozycji zawdonika, oraz uwzględnia pracę i inne warunki, które mają wpływ na trening i wyniki.Maraton jest pięknym dystansem, który daje dużo radości na mecie. Każdy z maratończyków ma u mnie szacunek za samo przebiegnięcie dystansu 42,195km. Pod maraton należy się dobrze przygotować i nie biegać go bez solidnego okresu poprzedzającego, bo możemy sobie narobić więcej krzywdy niż pożytku. Lepiej zaczekać pół roku lub rok i pobiec go tak jakbyśmy chcieli, niż biec na pół gwizdka.
Szerokości na biegowych ścieżkach!

Plany treningowe dla biegaczy/współpraca: marcinwitkowski1985@gmail.com
Facebook Teoria Biegania Witkowskiego: https://www.facebook.com/TeoriaBieganiaWitkowskiego
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram